Vypracovali jsme pro Vás nejčastější dotazy a odpovědi na ně.

I když Vám na jakýkoliv dotaz rádi odpovíme, budeme rádi pokud se podíváte níže, zda již nebyl Váš dotaz již zpracovaný.
Tím šetříte náš čas a Vaše peníze.

Oděvní jmenovka od nás není sériový výlisek s pevnou cenou, ale zakázkový výrobek. Proto je jeho cena vypočítávána dle konkrétního požadavku. Pro cenu potřebujeme znát:

 • Požadovaný počet kusů - čím více kusů tím efektivnější výroba a nižší cena v přepočtu na kus.
 • Jmenovka s pevným značením, nebo možností výměny jména. - zpracování plochého materiálu, nebo profilu ...
 • Všechny jmenovky budou značeny stejně nebo s obměnou obsahu - u jmenovek s pevným značením bývá zpravidla logo + jméno (případně i s funkcí) které je značeno na každé jmenovce jiné. U jmenovek umožňující výměnu jména je pro umístění pouze loga značení na všech stejné. Méně častý je u tohoto typu jmenovky požadavek značení pracovního zařazení přímo na jmenovce, v takovém případě záleží na počtu jednotlivých mutací.
 • Forma dodání podkladů - ovlivňuje čas a tím cenu grafických i produkčních prací.

Cenu také ovlivňují další detaily, pro jejich určení je lépe nás kontaktovat, případně zvolit z naší galerie realizaci, která se&nbspVám líbí, dle&nbspní přiřadíme další náležitosti:

 • Zvolený materiál realizace - tvrzený plast, dvouvrstvý plast, eloxovaný kov (dural), dřevo, zlatý nebo stříbrný profil ...
 • Technologie značení - plnobarevný tisk, pálení CO2 laserem, vláknovým laserem nebo mechanické gravírování.

Na základě těchto informací, Vám rádi sdělíme cenu Vašeho požadavku obratem. Případně nás neváhejte kontaktovat pro upřesnění Vašeho požadavku.


Výjimku tvoří požadavky pro 1-20 kusů. U takového množství je cena tvořena převážně hodnotou služeb a je tak možné cenu výrobku průměrovat viz níže - "Jaké je nejmenší množství pro objednání oděvních jmenovek?"

Nejmenší objednatelné množství je jeden kus. Celková cena výroby jednoho kusu ovšem neposkytuje příznivý poměr ceny a výsledku, jelikož u malého množství je převážná část ceny tvořena právě předvýrobními službami, které nejsou závislé na množství, naopak u větších počtů se stává tato částka vzhledem k celku zanedbatelnou.

Mezi tyto služby patří:
 • Grafické práce = zpracování náhledu pro schválení zákazníkem s následným zpracováním podkladů pro výrobu.
 • Seřízení technologie dle materiálu a formy značení.
 • Administrativa
 • Účetnictví
 • Expedice
 • Produkční práce = komunikace se zákazníkem, technologická a materiálová specifikace požadavku dle přání zákazníka.

Z tohoto důvodu u množství do 20 kusů neodlišujeme všechny detaily, mající drobný vliv na cenu výroby. Nad 20 kusů jsou tyto detaily brány v potaz a klesá cena zpracování - čím více kusů, tím nižší je cena za kus.

 


Předvýrobní služby produkčního zpracování - nezávislé na počtu kusů = 750,00 Kč (907,50 Kč včetně DPH)

Oděvní jmenovky - volitelně
*Pevné značení - cena za 1 kus = 90,00 Kč (108,90 Kč včetně DPH)
**Kovový profil pro výměnu jména - cena za 1 kus = 110,00 Kč (133,10 Kč včetně DPH)

Uchycení jmenovky - volitelně
Magnetem - cena za 1 kus = 28,00 Kč (33,88 Kč včetně DPH)
Spínacím špendlíkem - cena za 1 kus = 18,00 Kč (21,78 Kč včetně DPH)

 

* Jmenovka s pevným značením je v základu velikosti 55 × 25 mm - jiná velikost + 10 Kč / kus (12,10 Kč včetně DPH)
Materiál volitelně: bílý plast pro potisk | černý plast s imitací kovu | dural místo plastu + 15 Kč / kus (18,15 Kč včetně DPH)

**Jmenovka umožňující výměnu jména je v základu stříbrný profil velikosti velikost 60 × 30 mm - jiná délka + 10 Kč / kus (12,10 Kč včetně DPH) Zlatá + 10 Kč / kus (12,10 Kč včetně DPH)


 

Grafické zpracování v ceně zahrnuje první náhled dle požadavku a jednu neobsahovou úpravu.
Při požadavku umístění grafického prvku či loga musí být dodáno ve vektorové formě.
Ostatní grafické služby nad základní rámec jsou zpoplatněny dle času grafických prací.

 

U oděvních jmenovek nad 20 kusů je cena kalkulována dle konkrétního řešení, formy značení a materiálu. Navíc k dispozici možnost vlastního tvaru jmenovky dle loga a speciální materiály.

Základní termín výroby je 6 pracovních dnů od splnění náležitostí:

 • Schválen grafický návrh
 • Uhrazena záloha. U stálých aktivních zákazníku s odloženou úhradou tento bod nahazuje schválení kalkulace.

Náležitosti splněné mimo pracovní dobu jsou brány jako splněné následující pracovní den v 8:00.


V případě nutnosti nabízíme možnost upřednostnění výroby. Cena takového upřednostnění se odvíjí od požadovaného času zkrácení procesu výroby a náročnosti zpracování. Možnost upřednostnění na 3 pracovní dny a méně musí být ověřena a schválena předem, tedy není pravděpodobné, že při návštěvě naší provozovny bez ohlášení by byl požadavek okamžitě řazen ke zpracování.

V extrémním případě je možná výroba oděvní jmenovky ještě tentýž pracovní den.

Pro uchycení je používán Neodymový magnet, který svou silou spolehlivě udrží oděvní jmenovku přes silnější klopu saka i při akrobatickém vystoupení.

Za dlouhé roky praxe užívání tohoto uchycení nemáme od zákazníků informace o odpadávání jmenovky s magnetickým uchycením.

Jedinou námi dosud zaznamenanou "negativní" reakcí je u krepových halenek, u kterých bylo v místě uchycení žádoucí zmačkání působením magnetu proti sobě "vyžehleno". Nevhodné je použití magnetického uchycení pro osoby s kardiostimulátorem.

Pro kalkulaci jmenovek na oděv potřebujeme znát:

 

U jmenovek s pevným značením:

 1. materiál - plast nebo kov (kov byl populární zejména v minulosti, kdy nebyla technologie umožňující drobného barevného značení jako nyní u plastu)
  1. barva podkladu pro plast- v základu bílá s lesklou čelní stranou, dále v nabídce stříbrná a zlatá imitující povrch kovu, včetně možnosti plošného podtisku barvou dle přání
  2. barva podkladu pro kov - stříbrná, zlatá (jiné barvy na objednávku)
 2. motiv značení - beze změny (pouze logo) nebo měnící se obsah (logo + jméno, případně funkce ...)
 3. rozměr - v základu je 55 × 25 mm, dále v nabídce zvětšené formáty až na 75 × 35, možnost vlastního tvaru jmenovky
 4. formu uchycení - nejžádanější je magnetické, dále v nabídce uchycení špendlíkem, případně kombinace klips / špendlík
 5. množství -
 6. požadovaný termín - v základu 6 pracovních dnů, pro množství do 100 kusů. Termín je počítán od splnění náležitostí. (v případě požadavku ručeného zkrácení termínu, je toto upřednostnění zpoplatněno a musí být jeho reálnost potvrzena předem)

 

U jmenovek umožňující výměnu jména:

 1. materiál - kov nebo plast (plast umožňuje pouze mechanické značení do černé barvy - zastaralá forma)
 2. barva podkladu - stříbrná nebo zlatá
 3. rozměr pro kovovou - základní 60 × 30 mm (v nabídce také délky 50, 55, 65, 70 a 75 mm - výška u všech 30mm)
 4. formu uchycení - nejžádanější je magnetické, dále možnost uchycení špendlíkem
 5. množství - (Možno zapsat i více mozností množství pro následné rozhodnutí. Je levnější nechat rezervní "zavřené v šuplíku" než dodělání v budoucnu )
 6. požadovaný termín - v základu 6 pracovních dnů pro množství do 100 kusů. Termín je počítán od splnění náležitostí. (v případě požadavku ručeného zkrácení termínu, je toto upřednostnění zpoplatněno a musí být jeho reálnost potvrzena předem)

 

Formu předání

možnost osobního vyzvednutí na naší provozovně, nebo doručení na adresu.

Při požadavku doručení uvést:

 • firmu
 • kontaktní osobu - jméno a tel. číslo
 • ulici a číslo popisné
 • obec
 • PSČ

Pokud je adresa jiná než fakturační

 

Pro vystavení zálohové faktury, daňového dokladu

Stačí uvést IČ (systém načte ostatní z evidence)

 

 


Otázky a odpovědi společné pro celou produkci naší společnosti:

I když jsme přímý výrobce již od roku 1996, nabízíme také služby běžně poskytované grafickými a reklamními agenturami k naší výrobě. O plný servis s průchodem, zadáním zakázky, optimálního doporučení dle Vašeho očekávání Vám pomůže přidělený produkční. Služby produkčního jsou účtovány samostatně dle času a nejsou závisle na objemu výroby.

Samostatné oddělení produkčních prací a výroby umožňuje spravedlivé kalkulování cen. Stejně tak je možno ovlivnit celkovou cenu produkčních prací. Pro maximální úsporu doporučujeme pečlivě pročíst naše weby, na kterých je dostatek informací, pokud upřednostňujete maximální časovou úsporu a servis, rád se o Vaše požadavky náš produkční osobně postará. Služby poskytujeme do hodnoty 5% objednávky zdarma.

Zatím co u větších nákladů může být využití služeb produkčního zcela zdarma a navíc ušetřit celkovou cenu realizace, díky využití zkušeností a tak optimalizací výrobku pro maximální efekt cena / výsledek. Může být u drobného zpracování cena produkčních prací větší, než cena samotného výrobku. Pokud je u kusového zpracování cena rozhodujícím faktorem požadavku, nabízíme možnost samostatné objednávky našich nejžádanějších produktů na adrese www.unikus.cz

U standardizovaných výrobků z naší nabídky je možná výroba od jedeného kusu viz „Je možné vyrobit jeden kus?“

 

Pro zakázkové zpracování, které umožňuje naše technologie, ale takové zpracování není v naší standardizované nabídce je stanovena částka minimální objednávky dle minimálních časů jednotlivých procesů nutných pro zpracování. Tyto minima jsou rozděleny do základních skupin a to:

 • maximální servis - vhodné pro zákazníky, kteří vyžadují potřebují u svého požadavku maximální péči. Postupy zahrnují konzultace pro doporučení vhodného materiálu a zpracování. Produkční a administrativní čas do 50 minut, prvotní grafické zpracování do 30 minut a základní výrobek. Cena od 1 800 Kč (bez DPH)
 • základní zpracování - při jasném a přesně definovaném zadání požadavku, dle informací na našem webu. Zpracování zahrnuje minimální produkční a administrativní čas - do 25 minut, prvotní grafické zpracování do 20 minut a základní výrobek. Cena od 1 200 Kč (bez DPH)
 • čistě výroba - pouze pro profesionály, znalé možnostmi požadované technologie zpracování, předpokládá dodání jasného a přesného zadaní, profesionálního PDF a ostatních náležitostí jako jsou i fakturační údaje a dodací adresa. U takového požadavku není potřeba žádný produkční a grafický čas, s minimem administrativního času. Zpracování tak zahrnuje pouze práci v dílně a využití naší technologie. Cena na základní materiály držené skladem od 600 Kč (bez DPH)
 • stálý aktivní zákazník - v případně, že není možné požadavek zahrnout do zpracování zdarma v rámci spolupráce je cena od 400 Kč (bez DPH)

 

Minimální částky zahrnuji převážně hodnotu času, u minimálních požadavků může být celková cena tvořena z většiny právě hodnotou času. Předvýrobní a povýrobní procesy na pár minut samotné výroby může znamenat odčerpání služeb v rámci hodin. (Například požadavek vytvoření katalogu Vašich produktů s následným tiskem pár kusů znamená, že 80% hodnoty bude v ceně grafických prací, a 5% v hodnotě tisku) Našim záměrem je nabízet férové ceny, proto každý zákazník platí pouze rozsah služeb nutných pro jeho požadavek.

Výrobu vlastního prototypu / vzorku poskytujeme do hodnoty 5% objednávky zdarma. Samotný prototyp je řešen jako samostatná zakázka, s požadavkem výroby jednoho kusu. U takového zpracování služby spojené se zahájením výroby tvoří většinu hodnoty požadavku, tato částka bude odečtena, právě do hodnoty 5% objednávky, při následné realizaci zakázky. Příklad: služby spojené se vzorováním v hodnotě 600 Kč a následná výroba v hodnotě 3 000 Kč. Odečtená částka 5% z objednávky je 150 Kč. Pro odečtení celé částky, za uvedený příklad vzorování, musí být objednávka v hodnotě minimálně 12 000 Kč.

Do slevy se nezahrnují náklady třetích stran, jako je doručení, dobírka, dražší materiály (například u značení dárkových předmětů), a jiné náklady spojené s prototypem mimo standardní zpracování naší společností

 

Stejný výpočet je použit také pro poskytování služeb zdarma.

Vzorky realizací jsou k dispozici k nahlédnutí na naší provozovně.

Vzorky na adresu zasíláme zdarma aktivně spolupracujícím zákazníkům, ostatním zákazníkům je k dispozici placené zaslání vzorků (hodnota vzorku + administratia + cena expedice).

Při realizaci zakázky je tato částka odečtena dle pravidel poskytování služeb zdarma. - viz prototyp

Pokud je v kalkulaci uvedena cena za prvotní grafické zpracování, míní se tím cena za prvotní zpracování náhledu dle dodaných informací. Při přesných a jasných informacích je takové zpracování dostačující pro následující výrobu. Po zaslání prvotního grafického náhledu je v ceně zahrnuta jedna neobsahová grafická úprava dle požadavku zákazníka. Tato úprava zdarma slouží k upřesnění představy například velikosti písma, umístění grafických prvků atd. V úpravě zdarma nejsou zahrnuty obsahové změny a změny v důsledku chybného zadání pro prvotní zpracování.

Grafické práce nad rámec prvotního zpracování se řídí ceníkem grafických prací.

Cena platí za předpokladu, že budou dodány obrazové prvky v kvalitě odpovídající technologii následné výroby, loga a jiné perokresbové prvky v křivkách a text v elektronické podobě - textová forma (nikoliv sken textu). Barevnost bude dodána v hodnotách CMYK případně odpovídající technologii zpracování. Při dodání barevného podání v jiném barevném složení bude barva automaticky převedena s rizikem odlišnosti odstínu oproti předpokladu.

Nepřesná a jiná forma dodání podkladů pro zpracování zvedá potřebný čas zpracování a tím i cenu služeb za zpracování ať již produkčních nebo grafických prací.

 

Nejčastější chyby v dodaných podkladech:

 • Logo v jpg, png, gif - často z vlastního webu.
 • Logo ve vektorové formě s písmem (písmo u loga musí být převedeno na vektory).
 • Dodání barev v RGB.
 • Chyby v textu (doporučujeme řádnou kontrolu před zadáním do zpracování, oprava zvedá čas grafických prací

Před úhradou zálohy je možné u snadnějších požadavků poskytnout pouze služby v rozsahu prvotního grafického zpracování tedy maximálně 2 náhledy. Případné další požadované úpravy je možno zpracovat po potvrzené úhradě zálohy.

Termín  "splnění náležitostí" zahrnuje procesy nutné k zahájení výroby. Tyto procesy se liší dle konkrétního požadavku na výrobek. U všech výrobků platí nutnost:

 • Schválení grafických podkladů (při online objednávce je splněno odesláním objednávky, v případě zpracování podkladů naším grafikem schválení zaslaného návrhu)
 • Schválení kalkulace (při online objednávce je splněno odesláním objednávky, u opakované výroby pro stálé aktivní zákazníky je nutné kalkulaci schválit pouze v případě odlišné ceny)
 • Uhrazení zálohové částky - minimálně 50% celkové částky před zahájením výroby (není podmínkou u stálých aktivních zákazníků)

 

Dle specifikací se může jednat o schválení technologického zpracování, vybraných materiálů, určení barvy, podkladů v odpovídající kvalitě, seznamu jmen, čísel, či jiných náležitostí pro personalizací atd. Nedílnou podmínkou řazení ke zpracování a expedici, je splnění případných předešlých závazků zákazníka, například není evidována faktura po lhůtě splatnosti.

 

Náležitosti splněné mimo pracovní dobu jsou brány jako splněné následující pracovní den v 8:00.

Pojmem „pohledová vzdálenost“ jsme u některých výrobků nahradili „rozlišení v DPI“, které je technologicky správné například pro tisk fotografií a kterému rozumí profesionální tvůrci. Pojem „pohledová vzdálenost“ je tak lépe vypovídající i pro zákazníky bez těchto technologických znalostí.

Například pohledová vzdálenost 125 cm znamená, že se na výrobek a jeho kresbu budete dívat ze 125 cm a více. Tedy nepředpokládá například 2 mm písmenka, která ze 125 cm nebudou pro nikoho čitelná. Čím menší je pohledová vzdálenost, tím větší musí být ostrost kresby (rozlišení) a tím náročnější na detail je i samotná výroba což se může u některých technologií odrážet v ceně výroby.

Příkladem mohou být všem známé pouliční billboardy, které z metrového pohledu působí pouze jako skupiny velkých teček, teprve ze vzdálenosti 10 metrů a více se tečky „slijí“ do fotografie nebo textu. Pokud by billboardy byly tištěny ve fotokvalitě, nebyly by ani z metrové vzdálenosti patrné pouze „tečky“ ale část fotografie, která by bez možnosti celkového pohledu stejně nedávala smysl. Takové billboardy by byly ovšem mnohonásobně dražší na výrobu aniž by se zlepšil jejich očekáváný efekt.

Bez konkrétní znalosti požadavku nemůžeme určit nejvhodnější nastavení a je použito orientační nastavení pohledové vzdálenosti. Při nastavení kalkulace na nižší než předpokládanou pohledovou vzdálenost je výrobek sice „pěknější při předání“, ale může být také dražší než je potřeba ke svému užití. Naopak použití větší než užívané pohledové vzdálenosti sice zlevní výrobek, ale může při bližším pohledu působit neostře (nedokonale), například plakáty nebo fotoobrazy na recepci.

 • Osobní převzetí na naší pobočce
  Cena 0 Kč
  K dispozici v den expedice
 • Zásilkovna Z-point - balíčky do 4,3 Kg (netto)
  Cena od 85 Kč včetně DPH
  Standardně je balík doručen za jeden až dva dny po expedici, výjimečně déle.
  • Z-box často s možností vyzvednutí 24/7. Pro vyzvednutí je nutná aplikace. Podrobnosti na www.zasilkovna.cz/zbox
 • Doručení na adresu - Ekonomicky - vybere nejvýhodnější doručení na Vaši adresu z aktuálních možností.
  Cena od 120 Kč včetně DPH
  Službu poskytuje Zásilkovna, která automaticky vybere nejvýhodnější doručení na Vaši adresu.
  Balík je standardně doručen 2-4 pracovní dny po expedici.
 • Doručení na adresu - Standardně  - na adresu.
  Cena od 145 Kč včetně DPH
  Standardně je balík doručen následující pracovní den po expedici, výjimečně dva dny.

 • V hotovosti na provozovně
 • Bezhotovostně převodem na bankovní účet

 

Pro zahájení zakázkového zpracování je nutná zálohová úhrada a to ve výši nejméně 50% celkové hodnoty objednávky. Doplatek je možno hradit při předání.

Fakturaci s odloženou splatností po převzetí výrobku poskytujeme pouze dlouhodobě aktivně spolupracujícím zákazníkům.

Naše cenotvorba nerozlišuje zákazníky dle oboru činnosti, ale podle požadovaných služeb navázaných na výrobu.

U profesionální reklamní agentury znalé technologie se předpokládá jasné zadání a profesionální podklady pro výrobu. Tedy reklamní agentura a jiný profesionál využije pouze naší výrobu bez služeb produkčních prací, konzultací, grafických prací atd. Tím je dosažena úspora v celkové ceně. Tato úspora je poskytována nezávisle na obchodní orientaci, tedy je poskytována i koncovým zákazníkům, kteří mají svá vlastní produkční pracoviště zaměstnávající profesionály.

Samotné označení jako například "reklamní agentura" při abstraktním zadání, či dodání neprofesionálních podkladů pro zpracování není důvodem k poskytnutí slevy.

Při aktivní spolupráci nabízíme možnost zvýhodnění formou zpětného bonusu, dle vytvořeného obratu.

Vážíme si věrnosti našich zákazníků, proto stálým aktivním zákazníkům poskytujeme některé z výhod zcela automaticky. Individuální výhody vždy vychází z dosavadní spolupráce a specifických potřeb konkrétního zákazníka.

 

Nejčastější výhody:

 • Cenové zvýhodnění - dlouhodobá spolupráce, která vede k efektivnější komunikaci pro nás znamená úsporu času. Taková naše časová úspora je automaticky zahrnuta do kalkulace a vrácena ve formě cenové úspory pro zákazníka
 • Časové zvýhodnění - dohodnutý čas držíme vždy každému zákazníkovy, ovšem při řazení zakázek je vždy na začátek výrobního procesu řazen stálý zákazník, který tak může dost realizovanou zakázku dříve, než je uveden základní termín. Při požadavku upřednostnění výroby v ještě kratším čase je poskytována sleva na tyto služby až 100%
 • Speciální materiály skladem - nákup většího množství na sklad snižuje pořizovací cenu materiálu a zrychluje čas realizace i na speciální materiály
 • Dodělávky ve zvýhodněném režimu, kdy na následující dodělávku je poskytována sleva z přípravy, zvýhodněná cena dodělávky, s možností množstevní slevy dle celkového počtu.
 • Nadstandardní přípravy výroby je při svém vzniku dražší než u jednorázové realizace, ale pro opakující se zpracování poskytují rychlejší a efektivnější přípravu, která se odrazí opět v úspoře ceny a času pro zákazníka.